Zapomněl jsem na MDŽ, ale už se mi to nestane!

Je 5. března 2017 sedíme v bungalovu na Bali. Povídáme si o našich plánech, o tom co potřebujeme v nejbližší době udělat a zvládnout a kam se dál po ostrově přesuneme. Jen tak mimochodem Luci zmínila, že se blíží Mezinárodní den žen a s rozzářenýma očima na mě hledí, co s tím udělám.

Bungalov na bali - Radek a Lucie

Úplně bez rozmyslu jsem odsekl, že tyhle svátky neslavím, že mi nepřipadají důležité. Vždyť ani nevím, proč se vlastně tento den oslavuje a co znamená Mezinárodní den žen. Proč ženy potěší, když jim přinese muž květinu nebo čokoládu?

O čem je ten svátek?

A tak jsem hledal, proč tento svátek vůbec vznikl. Mezinárodní den žen, který většina z nás zná pod zkratkou MDŽ, vznikl díky stávce švadlen roku 1908 v USA za zlepšení životních podmínek, volební právo a rovnoprávnost. Je smutné, že za tohle ženy musely stávkovat!

U nás je datum MDŽ stanovený od 1. světové války a byl oficiálně slaven až do pádu komunismu. Dnes už není oficiálním státním svátkem, ale v kalendáři ho stále máme a je jen na nás, jak se k němu my muži postavíme.

Ať už je historie jakákoliv, žijeme dnes. Máme kolem sebe velmi schopné, milující, tvořící, pečující ženy, které věnují svou energii, pozornost a lásku všem kolem sebe. My muži to často bereme jako úplnou samozřejmost.

A tohle jsou pro mne osobně důvody, proč bychom měli my muži projevovat úctu a lásku své manželce, snoubence, mámě, sestře, tchyni i dalším ženám okolo. Chovat se k nim laskavě, protože je úžasné, co všechno dokáží. Tohle by se nemělo dít jen jeden den v roce.

Náš svět by bez těch všech ženských darů, kouzel, péče a projevů emocí, citu, byl jen světem praktickým, neosobním a bezcitným. Byl by to obyčejný, tvrdý, mužský svět.

Je 8. března 2017

Sedíme s kokosem po lekci jógy, úplně hotoví a Luci se na mě zase dívá tím svým pohledem. Nevím co se děje, ale je mi jasné, že jsem na něco důležitého zapomněl. No jo, MDŽ!

Lucie pije kokos

Nevím, jak to mají ostatní muži, ale pro mě je velice těžké myslet na jeden konkrétní den, když to zrovna nemám zapsané v kalendáři a nesvítí to na mě červeně.

Cítím se trochu provinile, když hledím na tu mou milovanou. Vždyť každá žena si zaslouží být hýčkaná, obdarovaná pozorností, doteky, dárky, laskavým slovem nebo laskavým činem. Proč nejsem schopný na to myslet a něco připravit? Po krátké úvaze začínám chápat, proč na tyhle věci zapomínám.

Podle mě není potřeba soustředit všechny dárky a projevy lásky do jednoho dne, ale naopak je mnohem důležitější se tak chovat každý den a to jak ji miluji vyjadřovat tím, jak se k ní chovám, jak se na ni dívám, že vlastně i já pečuji o ni, přirozeně říkám láskyplná slova. Pro mě je totiž důležité mít šťastnou ženu celý život, ctít ji a milovat, nejen 8. března, ale celý život, každý den.

Alespoň jeden den v roce se MŮŽEME ZASTAVIT a dát ženě dárek

Má manželka mi denně ukazuje, jak úžasné jste vy ženy bytosti. Zasloužíte si naši úctu za to, jak jste odvážné. Rodíte děti a staráte se o ně 24 hodin denně, pracujete, měníte dům či byt v domov. Jste pro nás milenky, pečovatelky, dáváte nám najevo lásku, slyšíme od vás pochvalu, obdiv. Máte s námi muži velkou trpělivost. Dokážete nám odpustit, když něco pokazíme nebo na něco zapomeneme :).

Kytka jako dárek

A tak když zjistím, na co jsem vlastně zapomněl, začneme si o tom povídat a vysvětlím ji, jak to vidím já. Nakonec jsme si spolu povídali o laskavostech, které pro sebe vzájemně rádi děláme, o lásce, kterou k sobě cítíme, a jak moc to pro nás oba znamená. Nepřinesl jsem sice květinu, ale obdaroval jsem jí svou plnou pozorností, dal jsem Luci najevo svou lásku a city.

Radek šeptá něco Lucii

A tak vás muže chci vyzvat, abyste začali své ženy ctít, milovat a projevovat radost a vděk za to, že je v životě máte, a to nejlépe každý den. Ne proto, že je MDŽ, ale proto, že je milujete.

Odměnou vám budou rozzářené oči, úsměv, láskyplné doteky a skvělá večeře!

Je jedno, jestli se budete brát, jestli jste partneři nebo manželé. Pokud je nějaké téma, které potřebujete společně otevřít, vyříkat si ho, nebo na něj potřebujete pohled terapeutů – muže a ženy, neváhejte a napište nám na info@predmanzelskesladeni.cz.

Skvělým letošním dárkem pro vás a vaši partnerku/snoubenku může být i >>> Tajemství předmanželského sladění <<<.

 

Radek Chromý

Lucie a Radek Chromí

Lucie a Radek Chromí vám přináší nový pohled na manželskou přípravu. Společně provází snoubence tématy, která obsahují praktické fungování muže a ženy v manželství a to vědomě, v lásce a v radosti. Jejich práce vychází z terapeutické praxe, vědomého přístupu k partnerskému vztahu a také z jejich osobní zkušenosti. Sami si přípravou na manželství prošli a vnímají, jak zásadní vliv na manželství má práce obou na vztahu.

Věnují se terapiím Metodou RUŠ, koučinkem pro váš lepší vztah, přednášíme a vedeme workshopy (viz. živé akce) a inspirujeme na Facebooku.

Cely jejich příběh předmanželského sladění najdete >>> zde <<<.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..