Snoubenci věnují desítky hodin přípravě svatby a žádný čas přípravě na manželství!

Každý chce žít ve šťastném vztahu a na začátku si myslí, že to tak krásné bude celý život. Může to tak být, ale také nemusí. U mnoha párů velkou zamilovanost postupně začne utlačovat běžný život, drobná opakující se nedorozumění, ztráta důvěry, obavy a nejistoty, zda nás ten druhý stále ještě miluje. Může ubývat dárečků, pozornosti, společného trávení času, fyzického kontaktu, vášně a milování.

„Běžný život už dokázal unavit mnoho manželských párů.“

Bohužel každé druhé manželství dle statistik končí rozvodem. Navíc mnoho manželských párů se sice nikdy nerozvede, ale časem začnou žít vedle sebe, ne spolu a úplně si přestanou rozumět. Přestane je to spolu bavit.

Jak na to, aby se vám to nestalo?

Pokud chcete žít dlouhodobě ve šťastném vztahu, je třeba žít vědomě, v důvěře, v otevřenosti a s porozuměním. Někdo to má v sobě, ostatní se to mohou naučit a pracovat na sobě i na vztahu, aby manželství stále rozkvétalo.

Je dobré se připravit

Vzpomeňte si, na co všechno jste se v životě připravovali. Už jako děti jste vnímali zásadní přechod ze školky do školy, připravovali jste se na zkoušku v autoškole nebo na pohovor či výběrové řízení do zaměstnání. Mnoho hodin trávíte přípravou vašeho svatebního dne. Připravujete se stejně pečlivě na tak zásadní období, jakým je život v manželství?

Spolu plánujete být celý život a během té doby se mnohé změní. Je to přirozený vývoj člověka. Proměníte se z páru v rodinu nebo se jako rodina rozšíříte (tedy pokud chcete mít děti).

Změní se postupně:

 • vaše priority a potřeby,
 • způsob jakým se realizujete,
 • jak společně žijete a trávíte čas,
 • intimita a prožívání fyzické blízkosti,
 • fyzický vzhled,
 • mentální a duševní rozpoložení,
 • motivace a potřeba být s tím druhým.

Pokud spolu máte tohle všechno s lehkostí projít a u toho cestou nepoztrácet lásku, porozumění, důvěru, otevřenost i vzájemnou fyzickou touhu, pak je potřeba vašemu manželství věnovat víc pozornosti než jen svatební den.

I my jsme si prošli předmanželským sladěním a celý náš příběh najdete >>> zde <<<.

Někdy to není růžové už před svatbou

To, že spolu několik let žijete, fungujete a jste spokojení, ještě neznamená, že prožíváte šťastný partnerský vztah. Možná, jste si zvykli, že některé věci vám ve vztahu budou vždycky chybět, kvůli něčemu se vždycky budete hádat. To, že sex s nastávající/m není už to, co byste si představovali. Vždyť se přeci říká „člověk nemůže mít ve vztahu všechno“.

Ale může! Závisí to jen na vás dvou, jestli vám vaše láska a šťastné manželství stojí za to otevřít citlivá místa, naučit se spolu jinak komunikovat a řešit konflikty, porozumět více potřebám svým i partnera/partnerky, a společně vyladit váš vztah tak, abyste oba prožívali život ve skutečně šťastném manželství.

Příprava svatby vám v mnohém napoví!

 • Jakou roli v připravě svatby hrajete vy dva a vaše rodina?
 • Co připravujete společně a co ne?
 • Co jednomu nebo druhému nevyhovuje nebo vadí?
 • Na čem se nemůžete dohodnout?
 • Při čem prožíváte strach, napětí nebo nedorozumění?

Tam všude hledejte témata, které by měla být především obsahem vaší přípravy na společné manželství. Zjistěte jaká témata obsahuje kurz Předmanželské sladění a zkontrolujte jestli tam najdete svá témata. Témata kurzu předmanželského sladění najdete >>> zde <<<.

„Svatební DEN vás čeká JEDEN, MANŽELSTVÍ bude trvat MNOHO LET a jak je spolu prožijete, ZÁLEŽÍ JEN NA VÁS DVOU!“

Nebojte se přípravy na manželství a společně:

 • se otevřete vědomému prohloubení vašeho vztahu,
 • najděte hluboké porozumění sobě navzájem,
 • naučte se spolu mluvit o všem v důvěře a v klidu,
 • vyjasněte si nepříjemná témata a obavy, které máte,
 • se slaďte ve všech oblastech života,

… a žijte spolu v radosti, aby vás manželství bavilo i za 20 let.

V životě se nejde na všechno připravit, ale můžete se společně sladit a nastavit způsob, jak spolu život v manželství prožít, ať do něj přijde cokoliv.

Lucie a Radek Chromí

Lucie a Radek Chromí vám přináší nový pohled na manželskou přípravu. Společně provází snoubence tématy, která obsahují praktické fungování muže a ženy v manželství a to vědomě, v lásce a v radosti. Jejich práce vychází z terapeutické praxe, vědomého přístupu k partnerskému vztahu a také z jejich osobní zkušenosti. Sami si přípravou na manželství prošli a vnímají, jak zásadní vliv na manželství má práce obou na vztahu.

Věnují se terapiím Metodou RUŠ, koučinkem pro váš lepší vztah, přednášíme a vedeme workshopy (viz. živé akce) a inspirujeme na Facebooku.

Cely jejich příběh předmanželského sladění najdete >>> zde <<<.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..