Náš příběh

Jsme šťastní manželé a terapeuti.
Provázíme snoubence vědomou přípravou na manželství,
aby se jejich vztah stal životním zdrojem lásky, radosti, energie a vášně.

Náš vztah byl od začátku hezký. V období před svatbou a během ní se však nádherně prohloubil a rozkvetl, až občas nevěříme, že je možné být spolu tak šťastní. Měli jsme před svatbou odvahu udělat to jinak a připravit se společně na manželství.

Promítá se to do všech oblastí našeho života. Ať už se milujeme, děláme existenční rozhodnutí, pracujeme, jsme v kolotoči každodenních úkolů, cestujeme, plánujeme, připravujeme jídlo nebo třeba odpočíváme. Oba cítíme hluboké propojení a radost z toho, že jsme spolu.

I my se občas na něčem neshodneme, ale jsme už dnes tak sladění, že to dokážeme rychle vyřešit ke spokojenosti nás obou.

Lidé o nás říkají, že je na nás krásný pohled a vidět nás spolu jim dává sílu na sobě dál pracovat, protože vidí důkaz, že to jde mít opravdu šťastné manželství.

Jak jsme to měli dříve?

V mnoha situacích jsme nechápali, proč je ten druhý "takový" a proč se "tak či onak" zachoval. Zraňovaly nás naše neshody a hádky. A to i přesto, že jsme se velice milovali.

Naše nejčastější nedorozumění:

Radek: “Nerozuměl jsem, proč Luci mění často nálady. To, co se jí včera líbilo, jí další dny nic neříkalo.”

Lucie: “Občas jsem neviděla v Radkovi silného muže a měla jsem pocit, že se o něj nemůžu opřít.

Lucie: “Měli jsme jiné názory na fungování domácnosti a neshody náš vztah zbytečně zatěžovaly.”

Lucie: “Naše milování bylo od začátku hezké, ale po roce a půl mi to začalo připadat stejné, věděli jsme oba, co a kdy bude následovat, začalo to ztrácet jiskru. Chtěla jsem naše milování a intimní život prohloubit, zvědomit a zpestřit. Radek vůbec nechápal, co je špatně a co po něm chci.  Nějakou dobu se mi vůbec nechtělo milovat a bylo třeba tohle téma vyřešit. Vyžadovalo to jít za hranici naší komfortní zóny, začít mluvit o tématech, které jsme nikdy předtím neotevřeli.”

Radek: “Nebyl jsem zvyklý říkat nahlas, na co myslím a co cítím.  Tím jsem v našem vztahu vytvářel zbytečné bariéry a nedorozumění.“

Radek: “Nechápal jsem, proč je jednou Luci nadšená, jak se s ní miluji a podruhé byla uzavřená a nedostupná. Myslel jsem si, že je to moje chyba a nevěděl jsem, co s tím mám dělat.”

Lucie: "Zlobila jsem se na sebe, že se mi mění nálada i množství energie před menstruací. Brala jsem to jako své selhání. Nevšimla jsem si, že v tu dobu sílí mé jiné schopnosti, které jsem neuměla využívat a byla z toho zmatená.”

Věděli jsme, že se chceme vzít

Když jsme začali připravovat svatbu, řešili jsme řadu praktických věcí a často jsme si neporozuměli. Přišlo nám to zbytečné a řekli jsme si DOST! Něco tak krásného, jako je naše svatba, přece nemůže být spojené s nedorozuměním a hádkami.

Přimělo nás to úplně se jeden druhému otevřít a začít na sobě vědomě společně pracovat.

Rozhodli jsme se pro šťastné manželství

Využili jsme našich bohatých terapeutických a koučovacích zkušeností a stanovili si oblasti, ve kterých se chceme připravit na manželství. Především jsme objevili náš společný partnerský rytmus, úplně novou hloubku našeho vztahu a sladili se.

Nejvíce náš vztah obohatilo

  • vědomé milování a kouzlo vědomého doteku,

  • pochopení fungování ženy v jejích cyklech a jak se to promítá do naší sexuality, vzájemné komunikace, fungování domácnosti,

  • nechali jsme projevit naše dary muže a ženy,

  • našli jsme způsob jak se společně postarat o domácnost a praktické věci v pohodě a v klidu,

  • zpracovali jsme si negativní programy, které nás v životě zatěžovaly,

  • otevřeli jsme řadu témat týkající se našeho budoucího společného života a vzájemně jsme si je vyjasnili.

Když se lidé milují, nemusí to znamenat, že si rozumí

Vždyť muž a žena fungují úplně jinak. Každý z nich pochází z jiné rodiny, má jiné zkušenosti, oba žijí podle jiných hodnot, komunikují jinak, vyjadřují lásku jiným způsobem, mají jiné silné stránky a dary. A najednou je tady ten druhý a mají se společně sladit, aby spolu byli šťastní celý život se vším, co do něj přichází.

Je to docela vysoká laťka, ale stojí za to k ní dojít!

Naše předmanželské sladění bylo procesem, obřadem, spojením na té nejhlubší úrovni a proměnilo náš hezký partnerský vztah ve šťastné, harmonické a vášnivé manželství.

Přejeme si, abyste i VY prožívali šťastné manželství

Proto jsme pro vás připravili:

1 den Před-manželského sladění na workshopu (sobota), kde si společně vyřešíte 5 základních témat, které postupně řeší téměř každé manželství a vy budete připravení a sladění.

  • Konzultace, když se potřebujete poradit ohledně vašeho vztahu, obav z manželství nebo situace v rodině.

Přejeme vám, abyste toto krásné období před svatbou skutečně společně využili a proměnili váš vztah v nádherné, šťastné manželství.

Lucie a Radek Chromí

Jsme terapeuti

Jsme terapeuti

Terapeutické praxi se věnujeme řadu let. Často za námi přichází páry i jednotlivci s vážnými partnerskými/manželskými problémy.

Učíme páry jak předcházet většině problémů ve vztazích a o partnerskou lásku pečovat.

Proto se vedle Terapií věnujeme především Koučování, kde se mohou snoubenci připravit na své budoucí šťastné manželství.Jsme autoři e-booku

Napsali jsme pro vás e-book zdarma, jak ve 3 krocích zjistit, co je to "to pravé pro vás", abyste prožili vysněnou svatbu a zároveň prohloubili váš vztah.


Inspirujeme na blogu

Pravidelně pro vás píšeme na blogu inspirativní články z naší praxe a ze života.

Poslední články


facebook

Přidejte se do uzavřené Facebook skupiny.

Navštivte naší Facebook stránku.