Máš jistotu, že tvoje žena nepředstírá?

Povídali jsme si s jednou báječnou ženou o jejím trápení v milostném životě a s prožíváním orgasmu. Protože tohle je téma mnoha žen, rozhodli jsme se (se souhlasem klientky) k tomuto tématu napsat článek a povzbudit ženy a jejich muže, aby svůj milostný život změnili k lepšímu. Rozhodně to jde!

O tento příběh se s vámi dělíme především pohledem mého muže Radka a naší klientky Martiny.

Martina se rozhodla úplně se otevřít a svěřila se nám v koučinku pro snoubence se svým největším trápením: „Se svým mužem jsem ještě nikdy neprožila orgasmus, jen jsem ho předstírala!“ Slzy jí u toho tečou po tváři.

Zhroucená žena

Radek ji nejprve uklidňuje, že ona není špatná, a dodává: „To, co je špatně, je nedůvěra mezi vámi. Každý muž, pokud miluje, tak chce, aby jeho žena byla šťastná, aby si milování užívali oba.“

Každá žena prožívá milování jinak, po svém

Většina žen si myslí, že jsou nějak „vadné“, když jejich sexuální vyvrcholení nepřichází tak rychle jako u muže. Často je ani nevzrušuje „co a jak“ při sexu probíhá. Muž a žena jsou každý jiné podstaty a často se v sexuálních představách a potřebách rozcházejí.

Muž je častěji zaměřený na cíl, na stimulaci pohlavních orgánů a rychlou cestu k orgasmu, uvolnění (tzv. malou smrt). Stačí mu na to i deset vteřin. Žena milování prožívá celým tělem, důležité pro ni jsou především emoce a projevy lásky, pocit důvěry a bezpečí, a potřebuje proto mnohem víc času. K orgasmu ženy a muže často vede úplně jiná cesta. Hrají v tom roli i další faktory jako zkušenosti z minulosti, povaha a senzitivnost, zdravotní stav, náročnost práce, fáze ženina cyklu, stres apod.

Pro krásné milování i dobrý sex by oba měli vědět, jak jejich těla fungují a proč. Cestou je naučit se rozumět rozdílům mezi oběma pohlavími, pracovat s dary, které z toho pramení, milovat se přítomně s tím druhým a společně objevovat a prohlubovat jedinečnou kombinaci přání a potřeb společně. Důležitá je při milování důvěra, otevřenost a do jaké míry si oba dokáží říct vše, co cítí a co se jim líbí, ale také nelíbí. Navíc při milování by mělo jít především o samotné milování a prožívání, sdílení, ne o dosažení orgasmu. Ale o tom napíšeme jiný článek.

Dva zamilovaní a v lásce

Šmrdlání v klíně nefunguje u spousty žen

Klientce se hrozně ulevilo a dodává: „Když on vždycky udělá ‚šmrdly šmrdly‘ na prsou a v klíně, a šup na to. Na mě to nefunguje.“

Přesně tenhle výraz „šmrdly šmrdly“ jsem nedávno slyšela od jiné klientky, která po deseti letech manželství u sexu tak trpěla, že zvažovala odchod od manžela. Její muž si z toho dělal spíše legraci, než aby řešil, proč s ním jeho žena sex mít nechce a že ji to ani trochu neláká.

A tak Martině vysvětluji: „Tohle ‚šmrdlání‘ nefunguje u spousty žen. Žena potřebuje sexuální energii probudit a rozproudit do celého těla. To, jak se žena cítí u sexu a co u toho prožívá, závisí také na tom, jak muž k ní a k milování přistupuje, jak se jí dotýká. Jestli svou ženu vnímá a respektuje její vnitřní rozpoložení a náladu.“ Ale na druhou stranu, nikdo mužům neřekl, že žena funguje jinak a že milování a partnerský sex není o tom, co viděli ve filmech. Kvalitní a dlouhodobě fungující partnerská intimita je umění a každý pár by se ji měl učit.

Martinu povzbuzujeme, aby partnerovi řekla celou pravdu. Aby se ve vztahu absolutně otevřela a společně to začali řešit. Jinak se nic nemůže změnit. Milostné splynutí a vědomá intimita, kterou většina žen pro prožití orgasmu potřebuje, může nastat jen ve chvíli, kdy cítí v posteli důvěru, lásku a kdy funguje otevřená komunikace. Milování je společným dílem obou.

Martina si vůbec neumí představit, že by byla schopná partnerovi říct celou pravdu, i když by moc chtěla. Vždyť jsou spolu osm let a ve vztahu jim všechno ostatní krásně funguje.

Navíc poslední dobou od svého milovaného cítí nátlak a couvá. Proto v době, kdy mohou být spolu doma, plánuje jiné aktivity, aby zase nemusela „trpět“ při sexu. Necítí se s partnerem při milování dobře a má strach, že ho ztratí, když mu to řekne.

Jak mu to mám říct?

„Jak bys reagoval, kdyby ses dozvěděl, že tvá žena už několik let předstírá orgasmus?“ pokládá Radkovi jasnou otázku.

Radek: „V první chvíli by mě to totálně rozhodilo, ale pořádně bych se nad sebou zamyslel. Chtěl bych, abychom spolu mluvili o tom, co je špatně a co můžeme a musíme změnit.“

Martina dodává: „Ale jak mu to mám říct?“

Radek laskavým hlasem odpovídá: „My muži si myslíme, jací jsme borci v posteli, když to vypadá, že jsme ženu přivedli k orgasmu. Důležité je, jaká je pravda! Jestli si to užíváš, nebo ne.“

„Řekni partnerovi, že ho miluješ, jenže poslední dobou necítíš a neprožíváš to, co bys chtěla, ale spíše se tomu vyhýbáš, protože od něj cítíš tlak. Řekni mu to něžně, láskyplně, se záměrem, že se s ním chceš milovat, ale potřebuješ něco jinak než doteď. Řekni mu, že potřebuješ jeho pomoc. A řekni mu to se záměrem, že chceš, aby váš milostný život byl krásný, a proto už nemůžeš mlčet.“ uklidnil Martinu Radek.

Lucie: „A hlavně mu řekni celou pravdu!“

Radek pokračuje: „Téměř každého muže to zraní, ale pokud svou ženu miluje, musí to pochopit, nabídnout náruč a ustát to. Je důležité, aby se otevřel tomu, co říkáš, a vyslechl tě. Bude naslouchat, pokud mu za to stojíš a pokud to pro něj není jen o sexu a o jeho uspokojení.“

Důvěra mezi partnery

Pro muže: Pokud se vám tohle stane, nechte ji vyplakat, nabídněte jí náruč a najděte způsob, jak o tom společně mluvit. Neberte to jako své nebo její selhání! Milování se ženou je alchymie! Žena je každý den jiná, je proměnlivá, jinak citlivá. Nepředpokládejte, že víte, co se jí líbí, ale při každém milování to znovu a znovu objevujte a buďte pro ni tím nejlepším milencem.

Jak večer u Martiny doma pak dopadl?

Přikládáme vám její dopis v původním znění, který nám následující den napsala. S jejím svolením a s přáním, aby byl ku pomoci dalším ženám i mužům:

Milá Luci a Radku,

děkuji vám tímto za pomoc při vyřešení mé největší životní bolesti. Nemám orgasmus – tedy – mám, ale ne při milování. A nejhorší na tom bylo, že jsem to vždy skrývala a hrála, že ho mám – herecké nadání se někdy hodí :). Postupem času jsem se s tímto svým „údělem“ smířila. Aspoň jsem si myslela. Můj milovaný muž nic netušil.

V posledních letech se ale tento problém začal opět intenzivně drát na povrch – na milování jsem měla stále menší chuť – proč taky, když z toho nic nemám… a předstírání mi šlo čím dál hůř. Mým velkým přáním bylo: být zase zamilovaná (nejlépe znova do mého miláčka). A tím začal proces uzdravování se.

K vám jsem odjížděla se záměrem, že už to konečně rozlousknu a mám krásný naplněný milostný život.

Největším problémem byly lži, do kterých jsem se za ty roky tak zamotala. Jak se přiznat a přitom neublížit? K tomu jsem potřebovala Radkův mužský pohled na věc. V životě jsem se o tomto s žádným chlapem nebavila – proto to byl pro mě takový zážitek – s klidem a jemností mi pomohl najít správná slova, kterými můžu doma nadhodit téma své nespokojenosti. Lucinka byla pro radikální pravdu – jemně řečenou, ale úplnou. Domů jsem odjížděla s obrovskou migrénou, ale rozhodnutá to dneska vyřešit. Nádech, výdech a do toho…

Při mém doznání protekly potoky slz, můj milý mě celou dobu držel v náručí a já cítila, jak se rozpouštím a všechna ta bolest pomalu odplouvá. Byla jsem smířená s tím, že mě opustí. A pak slyším jeho milý hlas: „Ty jsi moje malá lhářka. Strašně moc tě miluji a udělám všechno, abys byla šťastná!“ Tak – a bylo to! Ta láska k němu, která mě zaplavila, se ani nedá popsat :). Znova jsem se zamilovala – přání se mi splnilo.

Ještě jednou vám od srdce děkuji – za dodání odvahy a spoustu inspirace, kterou jsem u vás načerpala. Budu vás chválit a doporučovat, kudy budu chodit :).
S láskou Martina

Lucie a Radek Chromí

Lucie a Radek Chromí vám přináší nový pohled na manželskou přípravu. Společně provází snoubence tématy, která obsahují praktické fungování muže a ženy v manželství a to vědomě, v lásce a v radosti. Jejich práce vychází z terapeutické praxe, vědomého přístupu k partnerskému vztahu a také z jejich osobní zkušenosti. Sami si přípravou na manželství prošli a vnímají, jak zásadní vliv na manželství má práce obou na vztahu.

Věnují se terapiím Metodou RUŠ, koučinkem pro váš lepší vztah, přednášíme a vedeme workshopy (viz. živé akce) a inspirujeme na Facebooku.

Cely jejich příběh předmanželského sladění najdete >>> zde <<<.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..