Jaký si to uděláš, takový to máš (v roce 2018)

Rok 2017 byl u nás zase jízda. A jak jste to měli vy?

My jsme prožili mnoho nádherných dnů, viděli krásná místa na Bali, v Chorvatsku, v Rakousku, na Lipně i na Vysočině, pomohli mnoha lidem zbavit se trápení a problémů pomocí metody RUŠ, a tvořili projekt Předmanželské sladění.

Nebylo vše jen růžové. Mnohokrát jsme oba vystoupili z komfortní zóny, hodně se učili, mluvili a hledali společně nové cesty namísto ústupků a potlačení vlastních potřeb, objevovali další hloubku manželské intimity a soužití, mužskou a ženskou esenci v nás. Učili jsme se vzdát se finanční jistoty, společně podnikat a trávit spolu 24 hodin denně.

Rok 2017 pro nás byl zásadní, silný, transformační a neskutečně bohatý. Právě tak, jak jsme si před rokem společně zvolili. Teď je čas přát si a rozhodovat se pro rok příští a pokud máte chuť, na nic nečekejte vytvořte si své cíle a záměry také.

A že vás stejně nic nového v dalším roce nečeká? To záleží jen na vás, všichni jsme tvůrci. Jde jen o to co a jak tvoříte a jestli vědomě či nevědomě. Ale vždy tvoříte.

Čtyři důvody proč tvoříme rok 2018 SPOLEČNĚ

  1. Oba rekapitulujeme co se nám každému povedlo. Kam jsme se posunuli, co jsme zvládli, čím se obohatili, co jsme prožili. Tím, že to děláme spolu, tak si uvědomujeme, jak je ten druhý skvělý, schopný a co dokázal.Naše zhodnocení roku 2016
  2. Hodnotíme upřímně, každý sám za sebe, co se nám nepovedlo a proč. Společně se na to díváme jako na zkušenost a zjišťujeme, jak nás to jako jednotlivce i jako pár posunulo. Je to prostor pro sebereflexi, vděčnost i poučení se z chyb. Nesmírně nás to sbližuje, posiluje důvěru a úctu v manželství.
  3. Máme prostor si každý sám za sebe uvědomit a nahlas říct své potřeby a přání, kterým chceme věnovat v příštím roce pozornost. Co se chceme naučit, získat, zažít, změnit a jak se u toho všeho chceme cítit. Přirozeně pak jeden druhého v následujících měsících o to více podporujeme a radujeme se z úspěchu společně.
  4. Dává nám to možnost se společně sladit v tom, co v příštím roce oba chceme prožít a ujasnit si priority.

Je jedno jak to nazvete, důležité je co tím myslíte

Ať si vytvoříte vision board, jantru, nástěnku vizí, vaše cíle nebo sny či cokoliv jiného, není důležité jak to nazvete. Jde o zvědomění, zaměření pozornosti a učinění rozhodnutí – mít záměr.

Uvědomte si, PROČ TO CHCETE

Mít záměr vydělat hromadu peněz nebo naučit se skvěle anglicky, nebo pomáhat partnerce jednou týdně s dětmi, je sice pěkné, ale je důležité, abyste věděli PROČ TO CHCETE. Co má být cílem?Proč?

  • „Mít hromadu peněz” a proč? „abych mohl vzít ženu na dovolenou”. Takže cílem je např. příjemně prožitá společná dovolená! To, že mám hromadu peněz mi ještě báječnou dovolenou se ženou nezajistí.
  • „Naučit se skvěle anglicky” a proč? „abych měla lepší práci”. Takže cílem je např. mám ideální práci (ideální právě pro mě, která mě baví, jsem skvěle ohodnocená finančně i lidsky, atd.) To, že se naučím anglicky nevypovídá nic o tom, že bych získala ideální práci.
  • „Pomáhat jednou týdně partnerce s dětmi” a proč? „aby nebyla tak unavená a měla energii a chuť se ke mně přitulit a třeba se i pomilovat”. Takže cílem je např. máme nádherný milostný život a užíváme si to spolu. To, že pomůžu partnerce s dětmi ještě neznamená, že se něco změní v našem milostném životě. Protože partnerka bude ráda, že má volný večer a půjde si zacvičit.

Už chápete?

Jde o to PROČ to chcete. Pak eliminujete riziko, že se vaše přání a záměry sice zhmotní, ale úplně jinak než jste chtěli. V tomhle má život docela smysl pro humor.

Zaměření pozornosti není totéž co lpění

Zaměřit pozornost znamená vědět co chci a pročdát dostatek prostoru, aby se to událo pro mě tím nejlepším způsobem (a dát tomu volný průběh).

Lpět oproti tomu znamená chtít, aby se něco dělo přesně tak, jak jsem si to vymyslel a naplánoval. Já pak každý den „číhám”, jestli už to je, proč to ještě není a tím posiluji v sobě další porci chtění a lpění. To nikam nevede.

Spíše je dobré uvolnit se, vnímat kolem sebe příležitosti a pak jednat. Akční kroky jsou důležité, ale záleží s jakou energií a vnitřním nastavením je děláte. Žádný člověk hlavou zeď neprorazí. A když se o to pokouší, velmi často si u toho dost ublíží.

Co když to drhne?

V životě občas něco chceme, uděláme rozhodnutí, akční kroky, ale něco drhne.

Jako jedna klientka, která chtěla jezdit na koni. Nikdy před tím, se jízdě nevěnovala, ale toužila po tom. Dokonce si kvůli tomu koupila koně. Po té, co měla třetí úraz za půl roku, sama uznala, že je čas zjistit příčinu.

Na terapii se zamyslela, proč tak moc toužila po koni a našli jsme její rozhodnutí v dětství, že chce být tak dobrá jako její nejlepší kamarádka, která na koni jezdila a byla kvůli tomu oblíbená a obdivovaná. Podvědomě to tuhle ženu celý život tlačilo ke koním, aniž by to byla její parketa. Po té, co si zpracovala tyto programy, koně prodala a věnuje se dál keramice a zpěvu, které ji přináší radost a jdou jí tak nějak samy bez námahy.

Tři rady závěrem

Až si budete tvořit vaše záměry do příštího roku, vnímejte, co je za nimi a proč to skutečně chcete. Buďte k sobě upřímní.

Zaměřte se více na to jak se chcete cítit, co chcete prožít než na to co chcete mít, umět nebo dělat. To ještě nevypovídá nic o tom, jak se u toho budete cítit a jak si to budete užívat.

Tvořte své záměry sami za sebe, ze své vnitřní motivace a sdílejte je společně s partnerem. Prohlubte ve vašem vztahu důvěru na maximum, nalaďte se na potřeby a přání toho druhého a slaďte se společně pro rok 2018.

Přejeme vám mnoho lásky a radosti v roce 2018

Lucie a Radek Chromí

Lucie a Radek Chromí vám přináší nový pohled na manželskou přípravu. Společně provází snoubence tématy, která obsahují praktické fungování muže a ženy v manželství a to vědomě, v lásce a v radosti. Jejich práce vychází z terapeutické praxe, vědomého přístupu k partnerskému vztahu a také z jejich osobní zkušenosti. Sami si přípravou na manželství prošli a vnímají, jak zásadní vliv na manželství má práce obou na vztahu.

Věnují se terapiím Metodou RUŠ, koučinkem pro váš lepší vztah, přednášíme a vedeme workshopy (viz. živé akce) a inspirujeme na Facebooku.

Cely jejich příběh předmanželského sladění najdete >>> zde <<<.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..